Про нас
Шишацький краєзнавчий музей розпочав діяльність у 1967 році. Музейна колекція розміщена у шести кімнатах і містить понад 2000 експонатів: архівні документи, археологічні знахідки, експонати, які розкривають події Великої Вітчизняної війни, відбудову, розвиток освіти, культури, медицини, спорту, роки незалежності України.
В експозиційному залі народознавства приваблюють увагу відвідувачів старовинні побутові предмети: жлукто, коробка та мірниця, коряк і ночви, якими користувалися у давнину.
За останні роки значно оновлено експозицію кімнати про історію селища Шишаки, зокрема матеріалами про колективізацію, Голодомор 1932—1933 рр., про період встановлення незалежності України та соціально-економічний розвиток Шишацького району з 1991р. до сьогодення.
Експозиція кімнати бойової слави висвітлює героїзм українського народу та шишацьких воїнів-захисників у роки Великої Вітчизняної війни, під час виконання військового обов’язку за межами країни і під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, в зоні АТО, ООС. У вітринах та на стендах розміщені нагороди земляків, особисті речі, фотографії. У цій кімнаті проводяться вечори пам’яті, вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни, уроки мужності, уроки-миру, зустрічі з учасниками АТО, ООС.
У п’ятому залі музею розміщені стенди, вітрини, які присвячені видатним людям, всесвітньовідомим митцям літератури та живопису, науки та техніки, життя і творча діяльність яких тісно пов’язана з шишацьким краєм: М.В.Гоголю, В.І.Вернадському, В.Г.Короленку, братам Кричевським, Ю.О.Митропольському, О.П.Довженку, Вірі Пановій, Б.Б,Вахтіну, А.П.Каришину і О.Сластьону. У цій залі діє змінна виставка «Майстри Шишаччини».
Музей постійно працює над пропагандою декоративно-прикладного мистецтва Шишаччини, організовуючи виставки робіт майстрів: по дереву – А.Сергеєва, В.Михайлиця; вишивальниць М.Тутки, І. Комаристої, М.Устименко, художників – М.Онацька, М.Кармазина, Д.Ігнатова, О.Величко, виставки робіт з солоного тіста та гіпсу О.Бабича, проводяться презентації книг шишацьких письменників та поетів.
Директор музею
Онацько Юрій Михайлович
ЗВ'ЯЗОК З НАМИ
КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ
ШИШАКИ